Játékidő
Játékidő
Az újonnan szerzett kiskutyával öröm a játék. Ugyanakkor ez a tevékenység a korai nevelés alapja is. A játék segítségével gyorsan tartós és szoros kapcsolatot építhetünk ki a kiskutyával. Ugyanakkor kis kedvencünk egészségére is pozitívan hat a játék. Amíg annyira kicsi, hogy nem vihetjük ki sétálni, a játék segít abban, hogy izmai, csontjai és izületei egészségesen fejlődjenek.
Nem felel meg egy akármilyen régi játék
Az egyik fontos szabály, hogy tartsuk a kiskutya játékait a család tárgyaitól elkülönítve. Nem szabad, hogy hozzáférjen például a cipőkhöz, vagy a gyerekek játékaihoz, mert a kialakult szokásokat a későbbiekben nagyon nehéz megváltoztatni.
A legjobb és legbiztonságosabb játékok a kötéljátékok, rágókötelek. Számtalan játékot lehet velük játszani és a kiskutyák szeretik a kötelet a szájukban tartva rázni is. Érdekes még az interaktív „KONG” kutyajáték is. Gyakorlatilag megsemmisíthetetlen kemény kaucsukból készült, üreges forma. A belső üreg csemegével tölthető, ez lefoglalja a kutyust, ha esetleg egy ideig egyedül kell hagynunk.
A kiskutya játékideje, de ne feledkezzünk meg a kontrollról
Tekintsünk egy pillanatra a jövőbe: azt szeretnénk, hogy kiskutyánk engedelmes, kiegyensúlyozott felnőtt kutyává cseperedjen. Ezért is nagyon fontos, hogy játék közben is fegyelemre szoktassuk. Meg fog térülni a jövőben, amikor stressz-helyzetben szükség lesz a fegyelmezettségre. Azzal, hogy Ön irányítja a játékot, arra szoktatja a kutyáját, hogy Ön a falkavezér. De ne felejtsük el azért, hogy a kutya még kicsi, és türelmesen tanítgassuk arra, hogy hogyan kell viselkednie fegyelmezett módon.
|