Utazás kutyával
Felkészülés az utazásra
Fontos, hogy csak egészséges állattal induljunk útnak. Ennek ellenére előfordulhat, hogy egy hosszú utazás során kutyánk megbetegszik és kimerültség, vagy szorongás jeleit mutatja. Legjobb, ha már utazás előtt kikérjük állatorvosunk tanácsát az utazási tablettákkal kapcsolatban, esetleg enyhe nyugatót is kérhetünk, ha kutyánk nehezen bírja az utazást.
Fontos, hogy már a nyaralás előtt hozzászoktassuk kutyánkat az autóhoz. Amikor már megszokta az otthoni környezetet, rakjuk egy fél órára az autóba aludni, vagy hagyjuk, hogy felfedezze a gépjármű belsejét. Ha már ehhez is hozzászokott, akkor elvihetjük rövidebb autózásokra, fokozatosan szoktatva az utazáshoz.
Indulás előtt
Utazás előtt jóval kell megetetni akiskutyát. Ha ez nem lehetséges, akkor érdemes az etetési idejét a megérkezés idejére tolni. Ne feledkezzünk meg róla, hogy a kutyán legyen nyakörv és azonosító a gazdi címével és telefonszámával. Esetleg szóba jöhet a microchip beültetés is.
A microchip a tartós azonosítás céljából alkalmazott egyszerű és hatékony módszer az állatoknál. Virtuális garancia arra, hogy a gazda és a kutya újra egymásra találhassanak, ha a kutya elveszik, elkóborol, vagy ellopják. A beültetés tulajdonképpen egy egyszerű injekció, az injekcióval egy apró chip-et lőnek be az állat bőre alá. Szabad szemmel nem lehet látni, nem tudják leolvasni. Ha többet szeretne tudni a témáról, forduljon állatorvosához.
Pihenő
Ha hosszú útra megyünk, időnként álljunk meg. Állítsuk le az autót, adjunk inni a kiskutyának és hagyjuk, hogy egy kicsit mozogjon. Ha rövid megállót tervezünk és enni szeretnénk valamit, vagy a mosdót használni, SOHA ne hagyjuk a kiskutyát a forró, szellőzés nélküli autóban! Hagyjuk az autót árnyékban, és kicsit húzzuk le az ablakot. És ne felejtsük el: a nap állása változik! Lehet, hogy árnyékban parkoltunk egy órával ezelőtt, de mostanra már tűz a nap az autóra.
Nem megoldás az, hogy a kutyát otthon hagyjuk egyedül
SOHA ne hagyja otthon a kiskutyát hosszabb időre! Az RSPCA állatvédő szervezet felmérései szerint több mint egy millió kutya válik szorongóssá, ugatóssá és destruktívvá a stressz következtében, amikor egyedül hagyják otthon. Néha még a házat is összepiszkítják. Úgyhogy ha nyaralni megyünk, akár csak egy hétvégére is, gondoskodjunk jó előre a kutyánkról.
|